فروشگاه پاسارگاد نوین توزیع‌کننده انواع سیم و کابل سیمباف
سبد خرید خالی است.

بهترین کابل تلفن برای اینترنت

بهترین کابل تلفن برای اینترنت

 

بهترین کابل تلفن برای اینترنت کدام‌اند؟ چگونه کابل تلفنی با کیفیت خریداری کنیم؟


با مطالعه این مقاله میتوانید با سیم و کابل آشنا شوید و اطلاعات کافی برای خرید آن ار بدست اورید.


برای شناخت و شاخصه‌های مهم کابل تلفن و برای انتخاب بهترین کابل تلفن برای اینترنت از میان انواع مختلف محصولات موجود در بازار باید به نکات زیر توجه کرد ویژگی‌های مهم در اینجا آورده شده شما را برای خرید یک تلفن خوب یاری می‌کند.

قدم اول برای تهیه بهترین سیم‌ تلفن آن سیمی می باشد که بر پایه استانداردهای VDE085 و استاندارد شرکت مخابرات ایران TCI طراحی و ساخته شده باشد. معمولاً اگر در تهیه سیم‌های تلفن استانداردهای ذکر شده به کار رفته باشد که بر روی جعبه درج می‌شود اولین قدم برای خرید سیم تلفن بررسی دقیق جعبه آن می‌باشد تا بفهمید آیا استانداردهای مورد نیاز در تولید به کار رفته یا خیر.

بهترین کابل تلفن برای اینترنت

فلز به کار رفته در تولید سیم

ویژگی مهم دیگری که در خرید سیم تلفن برتر برای اینترنت نیاز است بدانید آلیاژی است که در تهیه آن به کار رفته است. در بازار محصولات مختلف با آلیاژ متنوعی ساخته می‌شوند. طبق بررسی‌ها آلیاژ مس می‌‌تواند بهترین آلیاژی باشد که در تهیه سیم تلفن به کار می‌رود. پس گام بعدی برای انتخاب یک سیم خوب توجه به آلیاژ آن می‌باشد و در صورت داشتن هادی مسی، اقدام به خرید کنید.

دامنه حرارتی

از ویژگی‌های که معمولاً در هنگام خرید سیم تلفن غافل می‌ماند، توجه به دامنه حرارتی آن‌ها می‌باشد. توجه کنید اگر دامنه حرارتی بر اساس استانداردهای مورد نیاز نباشد آسیب و خطرات آتش سوزی به دنبال دارد. معمولاً استانداردهای بین المللی نشان دهنده دامنه حرارتی سیم تلفن در موقعیت خم شو 5- الی +50 درجه سانتی گراد و در موقعیت ثابت -30 الی +70 درجه سانتی گراد می‌باشد. حتما این دامنه حرارتی را در زمان خرید جدی بگیرید.

همانطور که ذکر کردیم بهترین کابل تلفن برای اینترنت، کابل‌های ساخته شده از آلیاژ مس می‌باشند. البته هادی مس، سبب بالا رفتن‌ها می‌شود، هزینه ای که ارزش خریدش را دارد.

« همچنین، کابل خریداری شده شما بایستی ضد نویز باشد. قابلیتی که نویزهای اطراف را گرفته و امنیت و آرامش را در پی دارد. »

کاربرد کابل تلفن

می‌توان گفت مهم‌ترین دسته سیم و کابل جهت برقراری ارتباط در خط های مخابراتی، سیم‌های تلفن می‌باشند. این دسته از سیم و کابل‌ها در دو نوع کابل تلفن هوایی و کابل تلفن زمینی، تهیه و تولید می‌شوند. برای ساخت کابل و سیم تلفن از هادی های مس و آلومینیوم استفاده می‌شود.

کابل تلفن هوایی جهت وصل و برقراری خطوط تلفن در خارج از ساختمان کارایی دارد و بدیهی است روکش این نوع‌ها مقاومت و استحکام بالایی در مقابل شرایط آب و هوایی مانند باران، آفتاب و… را دارند، به همین دلیل روکش محکم داشتن، کابل‌های هوایی منعطف نیستند و انعطاف پذیری کمی داشته و شکننده‌تر نیز هستند.

کابل تلفن زمینی نیز جهت سیم کشی و برقراری خطوط در درون ساختمان کارایی دارند. طبیعتا این کابل‌ها در مقایسه با کابل‌های هوایی انعطاف بیشتری از خود نشان داده و رنگ استانداردشان نیز، رنگ توسی است.

روز به روز بر استفاده از فیبرهای نوری نیز جهت خطوط ارتباطی مخابرات، افزوده شده و کاربردهای فروانی دارند. کابل مخابراتی مسی و فیبر نوری دارای انواع مختلفی هستند که بر اساس محیط خاص، استفاده‌های متفاوتی دارند:

تنوع کابل مخابراتی مسی شامل: کابل ژله ای فیلد کانالی ( CFC )، کابل ژله ای فیلد خاکی ( BFC )، کابل هوایی ساده ( AC)، کابل ایرکوئر کانالی ( CUC )، کابل هوایی مهاردار ( SSC ) و دوبل هوایی مهاردار ( DW ) می‌شوند.

سیم‌های تلفن فیبر نوری نیز در انواع مختلف کابل نوری ژله‌ای فیلد خاکی ( OBFC )، کابل نوری ژله فیلد کانالی ( OCFC )، و کابل نوری مهاردار هوایی ( OSSC ) وجود دارند.

کابل تلفن مخابرات

از گذشته‌ها تا به امروز جهت ایجاد و برقراری ارتباط از انواع مختلف کابل مخابراتی بهره می‌بریم. البته که با گذشت زمان و پیشرفت‌های تکنولوژی، کابل‌های مخابراتی نیز پیشرفت کرده و ارتباطات مطلوب‌تری برای ما ارائه می‌دهند.

با در نظر گرفتن جنس هادی مرکزی، می‌توان کابل‌های مخابراتی را به دو نوع؛ مسی مخابراتی و فیبر نوری دسته بندی کرد. همچنین بنابه مصارف کابل نیز، تقسیم بندی دیگری وجود دارد: کابل تلفن زمینی و کابل تلفن هوایی

کابل مخابراتی زمینی:

از انواع کابل‌های مخابراتی بوده که به شکل حفاری و یا گود برداری درون زمین قرار می‌گیرد. سایز اغلب این کابل ها 0.5 و 0.6 بوده و به تولید می‌رسند. کابل‌های تلفنی زمینی را می‌توان به دو شکل دو زوج الی دویست زوج تولید کرد و این نوع کابل‌ها به کابل‌های مخابراتی زوجی هم شناسایی می‌شوند.

معمولا کابل‌های زمینی به شکل قرقره هایی به طول و درازای دویست و پنجاه تا هزار متر در بازار ارائه می‌شوند.

چگونه کابل تلفن خوبی انتخاب کنیم

کابل مخابراتی هوایی

کابل‌های مخابرات هوایی جزو مهم ترین‌ها در این حوزه به شمار می‌روند و ارائه آن‌ها در بازار به شکل کابل 2 زوج، 4 زوج و…  است. کابل‌های مخابراتی از حساس‌ترین کابل‌های صنعتی می‌باشند که یک فرکانس یا پیغام را برای ارتباط طرفین حمل می‌کنند. وجود عامل خارجی برای نویز اندازی، از کیفیت ارتباط می کاهد و یا در مواردی نیز مانع از ارتباط می‌شود.

کابل‌های مخابرات هوایی به همین جهت، دارای عایق مناسب برای جلوگیری از تولید هرگونه نویز و آسیب فیزیکی به کابل می‌شوند. همچنین جهت افزایش ایمنی آن نیز از یک مهار که جنسش از فولاد است، استفاده می‌شود.

کابل مخابرات دو زوج

کابل مخابراتی دو زوج از انواع کابل‌های مخابراتی می‌باشد که برای نصب در خارج یا داخل ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه ویژگی‌های این کابل های مخابراتی را در اختیار شما قرار ‌دهیم تا بهترین خرید را داشته باشید.

کابل شیلدار و بدون شیلد

ویژگی کابل مخابرات دو زوج

کابل‌های مخابراتی دو زوج به دو دسته تقسیم می‌شوند که شامل کابل بیرون ساختمانی و کابل داخل ساختمانی می‌شوند. البته کابل‌های داخل ساختمانی جزو پر مصرف ترین نوع این کابل‌ها می‌باشد. ویژگی فنی کابل‌های مخابراتی دو زوج درون ساختمانی (J-Y(St)Y)  شکلی است که جنس هادی آن مفتول تماما مس آنیل شده می‌باشد.

عایق‌های PVC رنگ بندی سفید – آبی و سفید – نارنجی دارد و حفاظی از نوع فویل آلومینیومی وصل شده به یک رشته سیم ارت (سیم تخلیه) دارند. روکش‌های توسی رنگ از نوع PVC نیز در این کابل‌ها وجود دارند.

کابل‌های مخابراتی بیرون ساختمانی (یا A2Y(St)2Y)، هادی از نوع مفتول تمام مس نرم شده دارند و عایق هایشان نیز با رنگ‌ بندی سفید – آبی و سفید – نارنجی از جنس PE ارائه می‌شوند. و حفاظی از نوع فویل آلومینیومی وصل شده به یک رشته سیم ارت (سیم تخلیه) دارند. برخلاف کابل‌های درون ساختمانی، روکش پلی اتیلن مشکی رنگ، جایگزین روکش PV طوسی، در کابل‌های برون ساختمانی بکار می‌رود.

کابل‌های برون ساختمانی، قطر هایی با هادی 0.4 و 0.5 و 0.6 میلی متر دارند.

««اگر قصد خریدی مطمعن و با کیفیت را دارید می‌توانید به {فروشگاه اینترنتی پاسارگاد نوین} مراجعه فرمایید.»»

(بروزرسانی در تاریخ 29/4/00)

2
دیدگاه‌های نوشته

*
*

    علی جولای 23, 2021 پاسخ

    ممنون از توضیحاتتون

      MEHDIZADEH جولای 24, 2021 پاسخ

      ممنون از نظرتون