فروشگاه پاسارگاد نوین توزیع‌کننده انواع سیم و کابل سیمباف
سبد خرید خالی است.

کابل مسی افشان

کابل مسی افشان قابل انعطاف می‌باشند به همین دلیل به این نوع کابل‌ها کابل نرم می‌گویند. کابل‌های قابل انعطاف از دو یا چند سیم رشته افشان که هادی آن‌ها از مس است تشکیل می‌شوند. عایق به کار رفته در کابل‌ افشان مسی سبک pvc از نوع کلاس D و در کابل‌های پرقدرت PVC از نوع کلاس A می‌باشد. کابل افشان مسی در دو نوع کابل‌های تخت و کابل‌های گرد طراحی و ساخته می‌شوند. اکثراً کابل‌های افشان صورت گرد طراحی می‌شوند و بین کاربران بسیار پر کاربرد می‌باشند.

کابل‌های تخت در مقایسه با سایر کابل‌های دیگر راه حل مناسبی برای تامین برق انتقال داده‌ها در دستگاه نیمه هادی و هواپیماهای غیر نظامی می‌باشد. از کابل افشان مسی شیلد دار می‌توان برای کابل پمپ شناور چاه عمیق استفاده کرد،  چون این نوع کابل در موتورها به دلیل بالا رفتن حجم موتور توسط عایق‌های مجزا کاربردی ندارند.

روکش کابل مسی افشان از جنس کائوچو می‌باشد. البته روکش کابل‌های مسی افشان می‌توانند روکش‌های متنوعی مانند: پلی اتیلن، لاستیک و پی وی سی نیز داشته باشند. کابل‌های افشان مسی نسبت به کابل مفتول انعطاف پذیری بیشتری دارند و ساختار آن‌ها به صورت رشته ای می‌باشند. از کابل‌های افشان مسی سبک به عنوان کابل‌های ورودی و اتصال در وسایل برقی ماشین آلات و لوازم منزل که دو شاخه آن‌ها به طور ثابت به کابل نصب است استفاده می‌کنند.

هادی‌هایی که در کابل‌های مسی می‌باشند می‌بایستی باید الزامات زیر را داشته باشند: قطر نامی مفتول‌های هر هادی باید یکسان باشد، مقاومت هر هادی نباید حداکثر از مقادیر داده شده استاندارد بیشتر باشند، جنس هادی‌ها مس آنیل شده با اندود یا ساده باشند و غیره.

قیمت کابل مسی افشان

کابل‌‌ مسی افشان در انواع کابل‌های فشار ضعیف قدرت، ارت، کنترل و کابل کولری تولید می‌شوند. قیمت این کابل بستگی به سایز، اندازه و نوع هادی آن دارد. قیمت این کابل‌ مسی افشان با توجه به موارد بالا متفاوت می‌باشد. این کابل‌های افشان نسبت به کابل‌های دیگر انعطاف پذیری بالایی دارند و همچنین از طول عمر بالایی برخوردار هستند. کابل‌های افشان مسی به علت قابلیت انعطاف پذیری بالایی که دارند درصد شکنندگی آن‌ها بسیار پایین می‌باشد.

از نظر قیمتی هم کابل‌های افشان مسی مناسب هستند. کابل‌های مسی افشان به دو صورت کابل تخت و کابل گرد طراحی و ساخته می‌شوند. از کابل  مسی افشان در کابل‌های ورودی و خروجی اتصال در وسایل برقی و ماشین آلات که دو شاخه آن‌ها به صورت ثابت می‎‌باشند، استفاده می‌شوند. کابل مسی افشان به دلیل قیمت مناسب و کیفیت بالا نظر خیلی از کاربران را به خود جلب کرده است. کابل‌های مسی افشان به دلیل انعطاف پذیری بالایی که دارند درصد شکنندگی آن‌ها بسیار پایین می‌باشد. همچنین نوع کابل افشان انتخاب شده و روکش آن روی قیمت تمام شده کابل تاثیر بسزائی دارد.

محصولات

مشخصات کابل مسی افشان

کابل‌های مسی افشان به عنوان کابل برای حمل کننده‌ها بسیار مناسب می‌باشد. کابل‌های افشان انعطاف پذیر از دو یا چند سیم تک رشته افشان که از جنس مس بوده است و عایقی که در آن به کار رفته از پلیمر pvc استفاده شده است.

مهم‌ترین ویژگی‌های کابل افشان مسی سرعت تغذیه مسیر تا 240 متر در دقیقه، استحکام بالا در پیچ و خم شدن، بازدارنده شعله و خود خاموش، قطر کوچک خارجی و وزن کابل کوچک می‌باشد. سایزهای کابل افشان مسی از 0.5 شروع می‌شود تا 500 ادامه دارد. به مثال : ( 0.75، 1.5، 2.5، 4، 6، 10، 25، 35، 70، 95، 120، 185، 300 و غیره می‌باشد. 

کابل مسی افشان تک رشته شامل یک هادی الکتریکی می‌باشد که ممکن است از نوع جامد یا رشته‌هایی باشد. کابل‌های مسی افشان از انعطاف پذیری بالایی برخوردار می‌باشد و می‌توان این کابل‌ها را به آسانی خم کرد و یا به شکل دلخواه درآورد. کابل افشان مسی ولتاژهای بیشتر از 300 ولت و کمتر از 500 ولت را از خود عبور می‌دهد. طول عمر کابل‌های مسی افشان نسبت به کابل‌های دیگر بالاتر می‌باشد. همچنین این کابل‌های مسی افشان دچار خرابی یا شکستگی نمی‌شوند و می‌توان برای مدت طولانی از این کابل استفاده کرد.

تقسیم بندی سیم افشان بر اساس هادی به صورت زیر می‌باشد: سیم افشان مسی، سیم افشان آلومینیومی و سیم افشان آلومینیومی با پوشش مس می‌باشد.

کاربرد کابل مسی افشان

این نوع از کابل‌ها در هر موقعیتی از این کابل می‌توان استفاده کرد. کابل‌های مسی افشان به عنوان سیم رابط در داکت‌های زیرزمینی، تابلوهای فرمان و ماشین آلات استفاده می‌شود. همینطور این سیم‌ها به دلیل انعطاف پذیری بالایی که دارد کاربردهای زیادی هم دارد. کابل‌های مسی افشان در وسایل برقی، سیستم‌های روشنایی،  در زمینه‌های مختلف تاسیسات، صنعت ساختمان سازی و وسایل الکتریکی هم کاربرد بسیاری دارد. در جاهایی که سیم‌ها تحرک زیادی دارند می‌توانند از کابل‌های مسی افشان استفاده کنند.

مانند تجهیزات موسیقی مثل گیتارهای الکتریکی که این کابل‌ها در آنجا بسیار قابل استفاده می‌باشد. کابل‌های سیم افشان مسی در سیم کشی ساختمان‌ها بسیار پر کاربرد می‌باشند. در واقع سیم‌های افشان استاندارد باید جنس هادی آن‌ها از مس باشد. فلز مس امروزه به عنوان بهترین رسانای الکتریکی در فلزات شناخته شده است. از این نوع کابل کابل مسی در مصرف صنعتی مس در تولید موتورهای الکتریکی استفاده می‌شود. به دلیل ظرفیت بالایی که این فلز در برابر انتقال الکتریکی و گرما دارد می‌تواند بسیار کاربردی باشد.

همچنین در صنعت ساخت و ساز علاوه بر سیم کشیدن لوله کشی و در ساخت سقف از این کابل افشان مسی در صنعت ماشین سازی برای ساخت بخاری‌های برقی نیز از این مس استفاده می‌شود. کابل افشان مسی در ساخت موتورهای الکتریکی ماشین‌های برقی، باتری، مبدل جریان مستقیم به متناوب و در پمپ‌های شارژ الکتریکی ماشین‌های برقی کاربرد بسزایی دارد. برای مقایسه محصولات کلیک کنید.