فروشگاه پاسارگاد نوین توزیع‌کننده انواع سیم و کابل سیمباف

کابل تلفن

یک کابل اصلی در کل جهان کابل تلفن است که کاربردهای زیادی در مخابرات و خدمات اینترنتی دارد. کابل‌های تلفن وظیفه دارند که داده‌ها را انتقال دهند یا این که با استفاده از آن به ارائه اطلاعات پردازند. برای طراحی ساختار این کابل‌ها از رشته سیم‌های مختلفی استفاده شده است. از آن جایی که این رشته سیم‌ها متمایز هستند برای آن‌ها از رنگ‌های مختلفی استفاده شده است به همین دلیل نوعی کابل انتقال داده به شمار می‌آیند. این روکش‌های رنگی باعث شده که با کنار هم قرار گرفتن رشته سیم‌ها به هم تابیده نشوند و در نهایت نویزهای موجود در سیم‌ها به حداقل برسد. بهتر است بدانید سطح مقطع انواع کابل‌ها متفاوت است به همین دلیل به شکل تعداد زوجی که دارند روانه بازارها می‌شوند. برای هادی کابل‌های تلفن از فلز مس استفاده می‌کنند که در اصطلاح به آن CCC می‌گویند. البته مغزی برخی دیگر از کابل‌های تلفن از فلز آلومینیومی است که به آن‌ها CCA می‌گویند. توجه کنید که هادی‌های مسی از هادی‌های آلومینیومی مقاوم‌تر است که قیمت بالاتری هم برای آن در نظر گرفته شده است. کابل‌های تلفن به نوبه خود انواع مختلفی دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به کابل‌های تلفن هوایی، مهاردار، زمینی و ژله فیلد خارجی اشاره کرد. در حالت کلی کابل تلفن در برابر بارش باران، اشعه خورشید، نفوذ حشرات و… کاملا مقاوم هستند. هر کابل از زوج‌های مختلفی تشکیل شده است که تمام آن‌ها دارای طولی هم اندازه دارند، که به صورت منظم با تریبی خاص کنار هم هستند.

تصویر عنوان توضیحات قیمت سبد خرید

کابل تلفن هوایی 0/4*2*200

1-23

کابل تلفن هوایی 0/4*2*200، مهمترین ویژگی که این کابل‌ها

کابل تلفن هوایی 0/4*2*20

1-22

کابل تلفن هوایی 0/4*2*20 ، مهمترین ویژگی که این

کابل تلفن هوایی 0/4*2*15

1-21

کابل تلفن هوایی 0/4*2*15 ، مهمترین ویژگی که این

کابل تلفن هوایی 0/4*2*100

1-20

کابل تلفن هوایی 0/4*2*100 ، مهمترین ویژگی که این

کابل تلفن هوایی 0/4*2*10

1-19

کابل تلفن هوایی 0/4*2*10 ، مهمترین ویژگی که این

کابل تلفن زمینی 0/6*2*6

1-18

کابل تلفن زمینی 0/6*2*6 ، مهمترین ویژگی که این

کابل تلفن زمینی 0/6*2*50

1-17

کابل تلفن زمینی 0/6*2*50 ، مهمترین ویژگی که این

کابل تلفن زمینی 0/6*2*40

1-16

کابل تلفن زمینی 0/6*2*40 ، مهمترین ویژگی که این

کابل تلفن

خرید کابل تلفن

 

همیشه باید در خرید نکاتی را در نظر گرفت تا انتخابی مناسب داشت. فروشگاه اینترنتی پاسارگاد نوین در این مسیر همراه شما خواهد بود.

برای خرید کابل تلفن ابتدا باید مکانی که می‌خواهیم کابل‌کشی انجام شود به دقت برسی شود. محیطی که کابل از آن عبور می‌کند چه مقدار نویز دارد. اگر نویز محیط زیاد است حتما باید از کابل تلفن ضد نویز استفاده شود. اگر مسیر در فضای باز است و شرایط جوی توسط کابل باید تحمل شود حتما باید نوع کابل هوایی باشد. آیا در پروژه کابل کشی از رنگ‌بندی خاصی استفاده می‌شود اگر پاسخ بله باشد حتما باید همان رنگ‌ها تهیه شود.

 

تکنسین این کار باید مقدار کابل مورد نیاز را با اندازه گیری دقیق مسیر‌های عبور به‌دست بیاورد. همیشه پیشنهاد می‌گردد مقدار از عدد اندازه گرفته شده بیشتر خرید گردد تا اگر در اجرای کار مشکلی پیش آمد یا مسیری تغییر کرد با کمبود کابل مواجه نشوید. همیشه از برند‌های معتبر و با‌کیفیت خرید کنید.

شاید استفاده از محصولات متفرقه هزینه اجرای کار را کاهش دهند اما در استفاده از خطوط ارتباطی مشکل به‌وجود می‌آید و ممکن است قطعی‌های پی‌در‌پی برای تعویض کابل‌ها هزینه‌های دوباره‌ای را به‌وجود آورد.

ضمانت داشتن کابل خیلی به ما در انتخاب کمک خواهد کرد. این باعث می‌شود از خرید خودمان مطمئن باشیم.

انواع کابل تلفن

امروزه در سراسر ایران از انواع کابل‌های تلفن استفاده می‌شود. با توجه به گسترش ارتباطات به خصوص ارتباطات تلفنی، کابل‌های تلفن از دیرباز مورد استفاده گسترده قرار گرفته‌اند؛ همچنین کاربران تلفن‌های خانگی و سایر کاربران در شرکت‌ها یا سازمان‌ها عموما با کابل‌های مخابراتی و انواع کابل‌های تلفن سر و کار دارند.

کابل‌های تلفن یکی از ابتدایی‌ترین انواع کابل‌ها هستند. انواع کابل‌های تلفن در طول سال‌ها با چند تغییر کوچک اینجا و آنجا پایدارتر شده‌اند. چند اصطلاح برای دانستن وجود دارد که می‌تواند اطلاعات بیشتری را در مورد خطوط تلفن به شما بدهد، مانند نحوه سیم کشی و نوع اتصال پلاستیکی انتهای کابل.

کابل تلفن چهار زوجی فویلدار: این مدل از کابل تلفن از جنس هادی مس آنیل شده تولید شده است که دارای عایق پی وی سی است. این مدل کابل دارای پنج رنگ‌بندی متفاوت است:

سفید، آبی، نارنجی، سبز و قهوه‌ای.

این کابل با استفاده از فویل آلومینیومی که به یک رشته سیم ارت یا همان سیم تخلیه متصل است تا حفاظت را به بالاترین حد برساند.

کابل زوجی پنج زوجی: این مدل از کابل تلفن نیز مانند مدل چهار زوجی از جنس هادی مس آنیل شده ساخته می‌شود که از عایق محافظ پی وی سی بهره می‌برد. رنگ‌بندی این کابل نیز به شش رنگ متفاوت تولید می‌شود:

آبی، سفید، سبز، نارنجی و قهوه‌ای و طوسی

کابل تلفن تخت تک و دو زوجی: کابل تخت دو سیم تک جفت کاهش دهنده و ضد نویز مناسب برای اتصال تلفن به پریز قابل پانچ با سوکت در ۱۰۰ متر و ۱۰۰ یارد در دو رنگ سفید و مشکی.

کابل‌های تخت می‌توانند از نظر ساختاری بر بسیاری از چالش‌های غلبه کنند، اما کابل‌های گرد این قابلیت را ندارند؛ بنابراین می‌توان کابل‌های تخت را ترجیح داد.

کابل تلفن ۱۰۰ زوجی

کابل تلفن ضد نویز

وقتی از نویز صحبت می‌شود یعنی مزاحمت عواملی که کار اصلی را مختل می‌کنند. ممکن است در جایی نویز به معنی سر و صدای اضافی باشد اما وقتی از کابل تلفن صحبت می‌کنیم منظور تداخل‌های فرکانسی با ارتباطات تلفنی است. در مسیرهای که سیم عبور می‌کند همیشه سیم‌های دیگری نیز هستند. بیشتر این سیم‌ها سیم برق هستند. رد شدن برق در کنار تلفن باعث می‌شود نویز به وجود آید. نویز در کابل تلفن باعث کاهش کیفیت صدا در ارتباط خطوط تلفن می‌شود. این موضوع ممکن است به حدی قوی باشد که ارتباط از بین برود. همچنین در انتقال اینترنت از طریق ADSL نیر نویز باعث قطع شدن اینترنت می‌شود.

 

همه می‌دانند که سیم و یا کابل چه از نوع تلفن و چه از نوع برق دارای عایق هستند. پس چرا باید قرار گرفتن سیم‌های مختلف در کنار هم نویز ایجاد کند. پاسخ به مسئله دیگری اشاره می‌کند یعنی میدان مغناطیسی. مسیرهایی که در آن‌ها جریان برق عبور می‌کند، دورشان یک میدان مغناطیسی ایجاد می‌شود. حال هرچقدر این جریان برق قوی‌تر باشد میدان مغناطیسی ایجاد شده نیز قوی‌تر خواهد بود.همین میدان مغناطیسی تداخلاتی در برقرار ارتباط تلفنی ایجاد می‌کند. برای حل این مشکل یا باید کابل تلفن را از مسیری عبور بدهیم که نویز نداشته باشیم که این امر ممکن است اجتناب ناپذیر باشد، یا باید از کابل تلفن ضد نویز استفاده کنیم. کاربرد این نوع کابل در محیط‌های صنعتی بیشتر می‌شود. در کارگاه‌ها و کارخانه‌ها به‌دلیل عواملی که وجود دارند نویز بیشتری تولید می‌شود. پیدا کردن یک مسیر بدون نویز نیز سخت است.

 ویژگی‌های زیر در کابل باعث بدون نویز شدن آن می‌شود:

✔️استفاده از رسانای تمام مس تولید شده از مفتول‌های استاندارد

✔️جنس عایق و روکش اگر مرغوب باشد باعث مقاومت در اثر عوامل جوی می‌شود.

✔️ساختار زوجی رشته‌های کابل با طول تاب استاندارد به منظور کاهش اثر همشنوایی

کابل فیبر نوری تلفن

تار نوری یا فیبر نوری رشته بلند و باریکی از ماده شفاف مانند پلاستیک شیشه هستند و قابلیت این را دارند تا نوری که از یک سر به آن وارد شده را از سر دیگر خارج کنند.

کابل‌های فیبر نوری پهنای باند بسیار بیشتری نسبت به کابل‌های معمولی دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توان داده‌های صوت و تصویر و دیگر داده‌ها را به آسانی با پهنای باندی بالاتر تا ۱۰ گیگابایت بر ثانیه را منتقل کرد.

می‌توان گفت کابل‌های فیبر نوری از انواع کابل‌های شبکه می‌باشند که تشکیل یافته از رشته‌های شیشه بوده و این رشته‌‌ها در محفظه‌ای عایق قرار دارند.

در قیاس با کابل‌های رایج مسی، این کابل‌ها پهنای باند بیشتری دارند و اطلاعات و داده‌ها را در مسافت‌های طولانی تری انتقال می‌دهند. کابل‌های فیبر نوری، جهت استفاده در مسافت‌های زیاد و جهت شبکه‌هایی با عملکرد بالا طراحی و ساخته می‌شوند.

کابل‌های فیبر نوری تشکیل یافته از یک هسته و یک لایه روکش می‌‌باشند و چون در ضریب شکست میان این دو تفاوت وجود دارد، جهت انعکاس داخلی کامل انتخاب شده‌اند.

 

در فیبرهایی با خواص کاربردی، روکش ها اغلب لایه ای از پلی آمید یا پلیمر آکریلات را دارا هستند که باعث محافظت از فیبر در مقابل آسیب هستند ولی به ویژگی و خاصیت‌های موج نوری ربطی نداشته و کمکی نمی‌کند. گاهی در تهیه فیبر، شیشه‌های جذب کننده نور را میان فیبرها می‌گذارند تا مانع از نشتی نوری که از فیبری به درون فیبر دیگر می‌رود، شوند. با کار گذاشتن این قطعه درون فیبر، تداخل داده‌ها را در فیبر می‌کاهد و تداخل نوری در روند انتقال نور در فیبر نیز کاسته می‌شود.

کابل تلفن هوایی

کابل هوایی عنوانی برای یکی از انواع کابل است. به کابل‌هایی که در بیرون از ساختمان و خارج از زمین و در فضای باز استفاده می‌شوند کابل هوایی گفته می‌شود. مهمترین ویژگی که این کابل‌ها باید داشته باشند این است که مقاومت بسیار خوبی در شرایط آب و هوایی مختلف داشته باشند. هیچکس دوست ندارد به‌خاطر تابش آفتاب ارتباط تلفنی را از دست بدهد. کابل تلفن از این نوع باید طوری ساخته شده باشد که آفتاب مستقیم وقتی به آن تابیده می‌شود مقاومت خوبی از خود نشان دهد. روکش این کابل نصبت به اشعه خورشید کاملا مقاوم ساخته شده است. کابلی که در بیرون استفاده می‌شود ممکن است روی آن برف بشیند یا باران زیادی از آسمان ببارد ولی کابل باید همچنان مقاوم همه این شرایط را تحمل کند.

 

همان‌طور که گفته شد اولین ویژگی کابل هوایی مقاومت بالای آن است. روکش محکم و استاندارد برای شرایط جوی مختلف مهمترین جز یک کابل هوایی است.

به‌دلیل مقاومت و محکمی زیاد آن قابلیت انعطاف کمی دارد. خم‌شوندگی این محصول کم است. به‌همین دلیل باید در انتخاب مسیر کابل‌کشی به این موارد دقت شود. رنگ این محصول به‌طور معمول مشکی است. 

معمولا از عایق پلی‌اتیلن و روکش پلی‌اتیلن برای این نوع از کابل استفاده می‌شود. پلی‌ایتلن یکی از مقاوم‌ترین مواد نصبت به شرایط مختلف است که خاصیت انعطاف نیز دارد. برای همین تولید کنندگان کابل تلفن از این ماده استفاده می‌کند. معمولا سایز کابل‌تلفن هوایی از دو تا صد زوج متغیر است. با توجه به نوع مصرف این کابل باید تعداد زوج مناسب را انتخاب کنید.

فروشگاه اینترنتی پاسارگاد نوین می‌تواند سفارش‌های شما را در بهترین شرایط به دستتان برساند. خرید انواع کابل تلفن هوایی از این فروشگاه برای شما تجربه‌ای رضایت‌بخش خواهد بود. 

به‌روز رسانی در تاریخ 19 مرداد 1401

دیدگاه‌های نوشته

*
*

  علیرضا ایرانی 31 خرداد 1401 پاسخ

  مطلبتون بسیار مفید بود

  علی صابری 8 تیر 1401 پاسخ

  لطفا آدرستون رو برای بنده ارسال کنین

   admin pncable 13 تیر 1401 پاسخ

   تهران، خیابان لاله زار جنوبی، کوچه ملا نوروزی، پاساژ خواجوی، طبقه اول، پلاک 105

  یدالله فروتن 10 تیر 1401 پاسخ

  مطالب بیشتری بنویسین لطفا

  عبدالرضا ایزدی 12 تیر 1401 پاسخ

  مشاوره آنلاین از چه طریقی صورت می گیره؟

   admin pncable 13 تیر 1401 پاسخ

   سلام. از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت

  مهران زنگنه 29 تیر 1401 پاسخ

  گروه واتساپی هم دارید؟

   admin pncable 29 تیر 1401 پاسخ

   سلام خیر

  غلامحسین کشانی 2 مرداد 1401 پاسخ

  بیشتری بنویسین لطفا

  رحیم سرمد 3 مرداد 1401 پاسخ

  مقالاتتون عالین واقعا!

   admin pncable 12 مرداد 1401 پاسخ

   ممنون

  حیدر مدنی 8 مرداد 1401 پاسخ

  به نظرم قیمتش از قیمت بازار خیلی پایین تره

  کاظم فاطمی 13 مرداد 1401 پاسخ

  کجا می تونم اطلاعات کاملتری درباره این موضوع پیدا کنم

برای اطلاع از آخرین تخفیفات با ما در تماس باشید.