در این مطلب از مجله پاسارگاد نوین به موضوع یراق آلات کابل خودنگهدار می‌پردازیم. امیدوارم این مطلب برای شما مفید باشد.

یراق آلات کابل خودنگهدار شامل موارد بسیاری است و ابزارهای مختلفی را در بر می‌گیرد. این یراق آلات هنگام نصب و پیاده سازی کابل خودنگهدار استفاده می‌شود. یراق آلات کابل خودنگهدار برای کانکتورهای قابل اتصال به کابل‌ها به کار می‌رود. یراق آلات در ابعاد و اندازه‌های متنوع با جنس متریال فلزی و غیر فلزی تولید می‌شوند. یراق آلات شامل روکش دار و بدون روکش است. نمونه‌های روکش دار دارای اصطکاک بوده و به خوبی از لوله و سایر لوازم حفاظت می‌کند. از شل شدن و لرزش اشیا جلوگیری می‌کند.

این یراق آلات شامل انواع بی متال و انواع کانکتور و انواع کلمپ انشعاب و کلمپ انتهایی و کلمپ آویزی خواهد بود. در صنعت از یراق آلات به عنوان جزئی جدا نشدنی یاد می‌شود. یراق الات کابل خودنگهدار در سایز‌ها و ابعاد مختلف تهیه و تولید شده است. به صورت چهار دسته فشار ضعیف، فشار متوسط و جعبه‌ها و یراق آلات آهنی تقسیم می‌شود. یراق آلات فشار ضعیف در دو دسته کلمپ انتهایی و آویزها و کانکتورهای انشعاب قرار می‌گیرند. یراق آلات به گونه ای طراحی و تولید شده اند که در مقابل شرایط آب و هوایی سخت به خوبی کار می‌کنند. یراق الات کابل خودنگهدار دارای طراحی‌های متنوعی هستند.

چنانچه نمی‌دانید بهترین و مناسب‌ترین یراق آلات کابل خودنگهدار چه کاربردی دارند یا بهترین مدل مناسب پروژه شما چیست می‌توانید با کارشناسان ما در تماس باشید و مشاوره دریافت کنید. همچنین برای تهیه و خرید می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی مندرج در سایت با ما در تماس باشید.

مطالعه بیشتر مقالات تخصصی:  فیبر نوری چیست

برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش و ثبت خریدهای خود می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با ما در تماس باشید. ☎️33116654-021


اجزای یراق آلات کابل خودنگهدار

اجزای یراق آلات کابل خودنگهدار

اجزای یراق آلات کابل خودنگهدار شامل موارد بسیاری است. اجزای یراق آلات کابل خودنگهدار به دسته‌های مختلف تقسیم می‌شوند. از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

✅کلمپ انتهایی کابل خودنگهدار: کلمپ انتهایی کابل خودنگهدار برای زاویه دادن به مسیر کابل استفاده می‌شود. جنس این کلمپ از آلیاژ استیل ضد زنگ، آهن و یا فولاد تهیه شده است. از مقاومت بالایی برخوردار هستند و در ابعاد و اندازه‌های مختلف تولید شده اند.

✅کلمپ ارتباط کابل به کابل: این کلمپ برای ایجاد ارتباط میان‌‌هادی‌های آلومینیومی‌‌و مسی استفاده می‌شود. از آسیب رسیدن به سیم و کابل جلوگیری می‌کند. عمر طولانی دارد و به راحتی جدا نمی‌شود.

✅کلمپ آویزی: این کلمپ نصب و راه اندازی ساده ای دارد. برای تجهیزات شبکه نیز قابل استفاده است. برای انشعاب مشترکین استفاده می‌شود و هنگام استفاده نیازی به برداشتن پوسته کابل ندارد. دارای پوشش مقاوم در مقابل خوردگی و رطوبت هوا و تغییرات درجه حرارت و نور خورشید است. پیچ و مهره مورد استفاده این کلمپ از جنس فلز و ضد زنگ می‌باشد.

✅آچار کابل: آچار کابل که تحت عنوان آچار فاصله انداز کابل خودنگهدار خوانده می‌شود، برای جدا کردن رشته‌های کابل در زمان نصب کانکتور استفاده می‌شود. این آچار برای جدا کردن سیم مهار در داخل کلمپ آویزی نیز استفاده می‌شود. به صورت فلزی و پلاستیکی موجود است. آچار کابل برای تمام سطوح مقطع کابل‌ها استفاده می‌شود. در کل برای نصب کانکتور و کلمپ روی کابل از آن استفاده می‌شود.

مطالعه بیشتر مقالات تخصصی:  5 فلز مورد استفاده در ساخت سیم برق

کلمپ انشعاب یراق آلات کابل خودنگهدار

 کلمپ انشعاب کابل خودنگهدار فشار ضعیف به دو دسته زیر تقسیم می‌شود. این کلمپ‌ها دارای ویژگی‌های منحصر به فرد هستند. برای تهیه و انتخاب آن‌ به شرایط پروژه توجه نمایید.

✔️کلمپ انشعاب F: این کانکتور وظیفه ایجاد انشعاب فشار ضعیف را بر عهده دارد. این کابل برای اتصال به کابل‌های آلومینیومی‌و مسی در دو حالت فرعی و اصلی قرار دارد. در شبکه‌های هوایی استفاده می‌شود. می‌تواند در زوایای 90 تا 180 درجه استفاده شود. استفاده از آن موجب زیبایی شبکه می‌شود. کابل خودنگهدار دارای یراق آلات مختلف است.

✔️کلمپ انشعاب S: این کلمپ از مجموعه کلمپ‌های سبک و گوه ای محسوب می‌شود. نحوه نصب و استفاده از آن آسان است و در محل‌های زاویه دار و بدون زاویه استفاده می‌شود. از جنس‌های مختلف پلی آمید و آلومینیوم تشکیل شده است. این کلمپ در زاویه 90 تا 180 درجه استفاده می‌شود.

✔️پیچ دم خوکی: این پیچ‌ها در سایز‌های 10 تا 18 میلی متر و 100 تا 600 میلی متر تهیه شده اند. یک سمت این پیچ به صورت رزوه و سر دیگر آن مانند دم خوک است. این پیچ‌ها برای نصب کابل خودنگهدار روی تیر به کمک کلمپ آویز یا کششی استفاده می‌شود. از جنس‌های آلومینیوم و فولاد و استیل و پلاستیک تهیه شده است. برای تهیه، خرید و دریافت مشاوره با ما در تماس باشید.


نتیجه گیری

📝در این مقاله آشنا شدید با:

📌 با انواع یراق آلات کابل خودنگهدار + 3 نوع کلمپ این کابل


✏️ پیشنهادات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مطالعه بیشتر مقالات تخصصی:  کابل مخابراتی چیست

تاریخ به روز رسانی 1402/06/27

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]