کلمپ کابل خودنگهدار چیست

در این مقاله به کلمپ کابل خودنگهدار خواهیم پرداخت

همراه پاسارگاد نوین باشید.

کلمپ کابل خودنگهدار از جمله تجهیزات و اتصالاتی محسوب می‌شود که دارای برای کابل‌های خودنگهدار استفاده می‌شوند. کلمپ کابل خودنگهدار دارای مزایای بسیاری است. این کلمپ‌ها نوعی از کابل‌های هستند که برای سیم کشی زیر زمینی استفاده می‌شوند. در شبکه فشار ضعیف قابل استفاده هستند. این کلمپ‌ها برای انشعاب گرفتن از کابل اصلی به کار می‌رود.

از مهم‌ترین وظایف کلمپ کابل خودنگهدار : ✅فیکس و مهار کردن کابل ✅ اتصال کابل های خودنگهدار به یکدیگر اشاره نمود.

کلمپ کابل خودنگهدار در موارد بسیاری استفاده می‌شود و دارای کیفیت بالایی است. از جمله کابردهای کلمپ کابل خودنگهدار می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
✅افزایش ایمنی سیم و کابل
✅کاهش لرزش سیم و کابل 
✅افزایش استحکام و فیکس نمودن سیم و کابل در محل خود
✅قابل استفاده در محیط های مرطوب
✅قابلیت استفاده در محیط های خشک و گرم به دلیل مقاومت بالا


انواع کلمپ کابل خودنگهدار

کلمپ کابل خودنگهدار انواع مختلف دارند که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:👇

🟢کلمپ انشعاب: کلمپ انشعاب برای انشعاب گرفتن از کابل خودنگهدار استفاده می‌شود. این انشعاب‌ها شامل روشنایی معابر، متصل نمودن کابل خودنگهدار به زمین و افزایش انشعاب مشترکین است. این کلمپ‌ها در اصطلاح کلمپ دندادنه دار نامیده می شود.

چرا که در قسمت هادی دارای دندانه است. از مشهور ترین مدل‌های آن می توان به کلمپ افزایش 1 به 3 و کلمپ آلومینیومی 2 پیچه اشاره نمود. هنگام نصب نیاز به برداشتن و جدا کردن عایق خواهنده داشت. برای انشعاب‌های زمینی و هوایی استقاده می‌شود.

مطالعه بیشتر مقالات تخصصی:  عایق xple چیست

🟢 کلمپ انتهایی: این کلمپ برای نگهداری و فیکس کردم کابل خودنگهدار استفاده می‌شود. سیم و کابل درون این کلمپ‌ها قرار گرفته می‌شود و به صورت محکم نگهداری می‌شوند. این مدل‌ها به دو صورت گوه‌ای و پیچی وجود دارند. کلمپ‌های کششی گوه‌ای، کابل‌ها را به صورت محکم بدون نیاز به وسیله جانبی فیکس می‌کنند.

این مدل نیاز به هیچ گونه پیچ و مهره ندارد و باعث افزایش سرعت کار می‌شود. کلمپ انتهایی دارای قطری به اندازه 25 تا 95 میلی متر است و کابل‌های فشار متوسط روکش دار استفاده می‌شود.

🟢کلمپ عبوری یا آویزی: این کلمپ برای نگهداری و عبور سیم و کابل استفاده می‌شود. دارای دو مدل عمومی و پلیمری است. در مدل‌های عمومی نیاز به پیچ و مهره نیست و سیم و کابل به راحتی درون آن قرار می‌گیرند.

در مقابل کلمپ‌های عبوری پلیمری از جنس پلیمر فشرده بوده و سیم را با استفاده از گیره در کلمپ عبور می‌دهد. این کلمپ‌ها دارای غلتک هستند که سبب افزایش سهولت عبور کابل خواهند شد. برای عبور سیم‌های روکش دار و مهار قابل استفاده هستند. روی غلطک نصب شده و با کمک سیم روکش دار به غلطک‌ها و توسط گیره‌های دو سمت کلمپ سفت و ثابت می‌شود.برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش و ثبت خریدهای خود می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با ما در تماس باشید. 33116654-021

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده محصولات انواع کابل آلومینیومی می توانید به لینک درج شده مراجعه فرمایید.مزایای کلمپ کابل خودنگهدار

از جمله مزایای کلمپ کابل خودنگهدار می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
✅وزن سبک
✅قیمت مناسب
✅کیفیت و دوام بالا
✅نصب و راه اندازی سریع
✅تنوع جنس و ابعاد
✅دارای بودن استحکام بالا
✅افزایش ایمنی و کاهش خطرات ناشی از آسیب رسیدن به سیم و کابل
✅کاهش هزینه
✅راه اندازی و حفظ جریان در شبکه 
✅قابل استفاده در شبکه هایی با جریان فشار ضعیف 

مطالعه بیشتر مقالات تخصصی:  اتصال کابل آلومینیوم به مس

نتیجه گیری

📝در این مقاله آشنا شدید با:

📌 با مزایای کلمپ کابل خودنگهدار + 3 نوع کلمپ کابل خودنگهدار


✏️ پیشنهادات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

تاریخ به روز رسانی 1402/06/28

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]