فروشگاه پاسارگاد نوین توزیع‌کننده انواع سیم و کابل سیمباف
سبد خرید خالی است.

کابل خودنگهدار

کابل خودنگهدار

cable

🔌کابل خودنگهدار رای تامین و توزیع جریان برق در خطوط هوایی با ویژگی‌های کارایی بالا و هزینه کم به کار می‌رود. کابل‌های خودنگهدار در مواردی که استفاده از خطوط با هادی‌های لخت هوایی منجر به بروز اتفاق و خطرات جانی می‌شود یا اینکه رعایت حریم خطوط برق، نکات فنی و ایمنی شبکه برق مقدور نیست از آن استفاده می‌کنند.

کابل‌های خودنگهدار جزء کابل‌هایی هستند که از‌ هادی آلومینیومی و تابیده و فشرده تشکیل شده اند. این کابل‌ها از مقاومت بالایی در مقابل شرایط آب و هوایی نامساعد برخوردارند. عمده ترین کاربردشان شامل خطوط برق کشی هوایی در مناطق مرتفع است.

این کابل‌ها دارای مزایای بسیاری هستند که از جمله می توان به ✔️وزن کمتر ✔️کاهش اتلاف انرژی و✔️کاهش هزینه نصب و راه اندازی اشاره نمود.

امروز از این کابل خودنگهدار بسیار استفاده می‌کنند و کاربردهای زیادی دارد. برای مثال در مناطقی که در شهرهای بزرگ هستند با وجود بافت شهری فرسوده، معابر بسیار کم عرض و غیر استاندارد، عدم وجود فضای کافی و مناسب برای سیم‌های هوایی صخره بودن مسیر برای کابل کشی زمینی بسیار دشوار می‌باشد. بنابراین شرکت‌های توزیع ناگزیر به کارگیری انواع هادی‌های روکش‌دار به ویژه کابل‌های خودنگهدار از نوع فشار ضعیف استفاده می‌کنند.

برای نصب کابل‌های خودنگهدار بر روی پایه‌ها نیاز به یک سیم نگهدارنده دارند که جنس این سیم‌ها برای کابل‌ها از فولاد و برای کابل‌های فشار ضعیف از آلیاژ آلومینیوم می‌باشد. این نوع کابل آلومینیومی در مقایسه با کابل‌های قدیمی که از هادی‌های آنیل نشده مسی ساخته شده اند، خصوصیات بهتری دارند.

💰خرید کابل خودنگهدار آلومینیومی

از با اهمیت ترین کابل های برق در سیستم های برق تک فاز و سه فاز کابل های خودنگهدار در سایزهای 16 تا 120 می‌باشند. که اغلب مشتریان این محصولات در پی قیمت روز این کابل‌های ارزان می‌باشند. کابل‌های خودنگهدار از محصولاتی است که به طور کاملا تخصصی در فروشگاه اینترنتی پاسارگاد نوین ارائه می‌شود. همگی این کابل‌ها از نوع استاندارد و دارای تاییدیه می‌باشند. کابل‌ خودنگهدار به علت قیمت ارزان آن‌ها همیشه مورد توجه قرار داشته اند.

این کابل‌ها در مسافت‌های طولانی و مکان‌هایی که احتمال سرقت کابل‌های مسی بالاست، به عنوان جایگزین و گزینه اصلی مشتریان مطرح می‌باشد. کابل‌های خودنگهدار تک فاز در سایزهای 10*2، 16*2 و 16+25*2 تولید شده که در سیستم‌های برق تک فاز به کار گرفته می‌شود. کابل خودنگهدار از با اهمیت ترین کابل‌هایی بوده که به مقدار زیادی توسط فروشگاه اینترنتی پاسارگاد نوین به مشتریان عرضه شده است. این کابل‌ها در قرقره‌های 1000 متری در دسترس بوده و برای سفارش متراژهای پایین تر ضروری است مشتریان درخواست خود را اعلام کنند. کابل‌های خودنگهدار سه فاز در اقسام 4، 5 و 6 سیمه و در سایزهای 25 تا 120 قیمت این کابل‌ها با توجه به مقدار سفارش مشتریان تنظیم و در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

مزایای کابل خودنگهدار آلومینیومی

از مزایای استفاده از کابل‌های خودنگهدار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. قابلیت اطمینان شبكه را در برابر شرایط جوی و اتفاقات ناشی از برخورد اشیاء خارجی افزایش می‌دهد.
 2. انرژی توزیع نشده به میزان قابل توجه ای را کاهش می‌دهد.
 3. هزینه شاخه زنی در مناطق مشجر را می‌کاهد.
 4. با از بین رفتن جریان نشتی در درختان و تجهیزات، از تلفات کاسته می‌شوند.
 5. خطر آتش سوزی در مناطق مشجر و ممانعت از تخریب محیط زیست و مرگ حیوانات کاهش می‌یابد.
 6. در طراحی خطوط به علت كاهش فاصله حریم كابل‌های خود نگهدار، شاهد آزادی عمل بیشتری خواهیم بود.
 7. قابلیت نصب خط جدید كابل خودنگهدار در كنار خط قبلی بر روی یك تیر وجود دارد.
 8. قابلیت نصب كابل خودنگهدار فشار ضعیف بر روی پایه‌های موجود خطوط 20 كیلو ولت نیز وجود دارد.
 9. قابلیت نصب خطوط تلفن و فیبر نوری روی یك پایه مشترك با حفظ حریم 5 متر
 10. ترمیم تیر شكستگی در خطوط كابل خود نگهدار در مقایسه با خطوط هوایی معمول و استمرار در ارائه خدمات به مشتركین آسان‌تر است.
cable

کابل آلومینیومی

cable

کابل مسی

cable

کابل تلفن

قیمت کابل خودنگهدار آلومینیومی

بدیهی است که مهم‌ترین معیار در تعیین قیمت روز کابل خودنگهدار، نرخ روز آلومینیوم است و نوسانات آن اثر مستقیمی بر این امر بر جای خواهد گذاشت. علاوه بر این قیمت مواد عایقی و نیز مس برای گونه فشار متوسط در محاسبه قیمت لحاظ می شوند. البته موارد دیگری نیز در پیشنهاد قیمت به مشتریان دخالت دارند. که یکی از نکات متمایز کننده‌ی شرکت‌ها و تامین کنندگان دقیقاً همین مورد می‌باشد. با نظر به ویژگی‌های مد نظر در سفارش مشتریان از لحاظ کمی (متراژ درخواست شده) و کیفی، قیمت انواع کابل خودنگهدار پیشنهاد شده و بعد از تایید مشتریان، مراحل آماده سازی و تحویل سفارش صوت می‌گیرد.

در فروشگاه اینترنتی پاسارگاد نوین ساختاری طراحی شده است تا کاربران و مشتریان از قیمت کابل خودنگهدار تک فاز و سه فاز به راحتی مطلع شوند و با آگاهی مفید از مشخصات فنی و کیفیت تولید، به انتخاب و خرید محصول مناسب اقدام بورزند.

کابل خودنگهدار آلومینیومی

انواع کابل خودنگهدار

کابل‌های خودنگهدار دارای هادی آلومینیومی و عایق پلی اتیلن شبکه‌ای یا کراس لینک می‌باشد.کابل خودنگهدار ۴ رشته، کابل خودنگهدار ۵ رشته و کابل خودنگهدار ۶ رشته جزء کابل‌های خود نگهدار می‌باشند. کابل‌های خودنگهدار چهار رشته که این نوع کابل‌ها برای سه رشته فاز و یک رشته نول جهت روشنایی در نظر گرفته می‌شود. کابل خودنگهدار ۵ رشته: این نوع کابل از سه رشته فاز و یک رشته روشنایی و یک رشته مسنجر نول تشکیل شده است. هادی این نوع کابل خودنگهدار ۵ رشته از جنس آلومینیوم آلیاژی می‌باشد.  کابل خودنگهدار ۶ رشته: این نوع کابل از سه رشته فاز یک، رشته نول یک رشته روشنایی یک رشته مسنجر با سطح مقطع‌های یکسان و متفاوت تشکیل شده است. کابل های خودنگهدار ۶ رشته دارای هادی فاز از نوع آلومینیوم سخت می‌باشد. این کابل‌ها به صورت تابیده و فشرده روی هم قرار دارند.

 

کابل‌های خودنگهدار از نظر قیمت بسیار مناسب می‌باشد. وزن کابل‌های خودنگهدار کم می‌باشد و مقاومت بالایی در برابر پارگی و خوردگی دارند. همچنین کابل‌های خودنگهدار به دو دسته تقسیم می‌شوند:

دسته اول: کابل‌های خودنگهدار فشار ضعیف و (دسته دوم ) کابل‌های خودنگهدار فشار متوسط می‌باشد. جنس سیم برای کابل‌های 20 کیلو ولت از فولاد و برای کابل‌های فشار ضعیف از آلیاژ آلومینیوم می‌باشد. در ساختار کابل خودنگهدار فشار ضعیف از سیم نگهدارنده به عنوان سیم نول استفاده می‌کنند. عایق کابل‌های خودنگهدار فشار ضعیف از ماده گرما سختی بر پایه پلی اتیلن شبکه‌ای به رنگ سیاه می‌باشد. عایق باید در مقابل عوامل جوی، پرتو فرابنفش خورشیدی، کشش و سایش مقاوم باشد. کابل خودنگهدار فشار متوسط از سه رشته کابل که به دور یک رشته سیم فولادی می‌باشد تشکیل شده است. برای خواندن مطالب بیشتر کلیک کنید. 

کابل خودنگهدار هوایی

کابل خودنگهدار هوایی در چندین سال اخیر به صورت گسترده‌تر مورد توجه قرار گرفته است. این کابل‌ها دارای مزایای بسیاری هستند. یکی از مهم‌ترین مزایای آن استفاده در محیط‌هایی با بافت غیر شهری و دارای ارتفاع زیاد است. این کابل‌ها جایگزین مناسب برای کابل‌های فشار ضعیف در مناطق مرتفع است. در این مناطق امکان ایجاد شبکه کابلی دفنی به سختی میسر می‌شود. لذا استفاده از کابل خودنگهدار هوایی باعث کاهش اختلالات شبکه فشار ضعیف می‌شود.

از ویژگی‌های کابل خودنگهدار هوایی می توان به مواردی مانند:

✅وزن مناسب

✅عایق XPLE 

✅مقاومت کافی در برابر شرایط نامساعد آب و هوایی اشاره نمود.

این کابل‌ها به سه دسته کلی🔸فشار ضعیف 🔸فشار متوسط 🔸فشار قوی تقسیم می شوند.

کابل خودنگهدار فشار ضعیف دارای دو مدل تک فاز و سه فاز است که بر دارای دو الی شش رشته هستند.‌ هادی آن‌ها از جنس آلومینیوم بوده و از نوع رشته تابیده شده می باشند.

آلومینیوم بکار رفته در آن دارای 99.5 درصد خلوص است.‌ هادی رشته نول به صورت غیر فشرده و از جنس آلومنیوم با ترکیب مینزیوم و سیلسیوم است. عایق این کابل‌ها از مقاومت گافی برخوردارند و از پلی انیلن تشکیل شده اند. دارای رنگ بندی نیستند و به صورت تک رنگ مشکی عرضه می شوند. این عایق‌ها به گونه‌ای طراحی شده اند که نسبت به اشعه فرابنفش خورشید و کشش و سایش مقاوم هستند.

مدل‌های فشار متوسط دارای سه رشته کابل هستند که به دور یک رشته سیم فولادی پیچیده شده است. این کابل‌ها به صورت تک فاز و سه فاز ارائه می‌شوند.‌ هادی از جنس آلومینیوم با خلوص 99 درصد است.

کابل خودنگهدار هوایی فشار قوی از مقاومت بالایی در مقابل خوردگی و پوسیدگی و شرایط آب و هوایی برخوردار است. به همین دلیل در موارد بسیاری کاربرد دارند.

کابل خودنگهدار آلومینیوم

این کابل‌ها دارای‌هادی از جنس آلومینیوم بوده و در ابعاد و اندازه‌های مختلف عرضه می‌شود.

از مهمترین ویژگی‌های این کابل می توان به ✅وزن کم و ✅تعداد رشته مختلف اشاره کرد. این کابل‌ها در مقابل خوردگی و پوسیدگی مقاوم هستند و امکان پوسیدگی در آن‌ها وجود ندارد. دارای روکش عایق با موادی مانند PVC و XLPE هستند. کابل خودنگهدار آلومینیوم دارای تعداد رشته‌های 2 تا 16 است.

از کابل خودنگهدار آلومینیومی در موارد زیر استفاده می‌شود:
🟢سیستم‌های توزیع برق
🟢کارخانه‌های صنعتی
🟢سیم و کابل کشی مناطق مختلف 
🟢کابل کشی لوازم و تجهیزات الکترونیکی 
🟢انواع ساختمان‌ها

 استفاده از کابل خودنگهدار دارای مزایای زیر است:

🔵کاهش اتلاف انرژی 
🔵کم بودن هزینه نصب و کابل کشی
🔵قیمت مقرون به صرفه 
🔵کاهش سوء استفاده از نظر سرفت
🔵هزینه کم تعمیر و نگهداری 
🔵افزایش سطح ایمنی و اطمینان 

کابل خودنگهدار 16

این کابل‌ها تحت عنوان 16+16*1 خوانده می‌شوند و دارای‌هادی از جنس آلومینیوم هستند. این کابل‌ها در دو حالت 🔸تک فاز 🔸سه فاز عرضه می‌شوند. این کابل‌ها در خطوط هوایی و توزیع انتقال نیرو استفاده می‌شوند. دارای سطح مقطع 16 هستند و از تعداد 1 تا 2 رشته تکشیل شده اند. ولتاژ 0.6 ولت را پشتیبانی می کند.

کابل خودنگهدار 16 دارای روکش عایق از جنس XLPE است. این کابل‌ها در دسته کابل فشار ضعیف قرار دارند. مهم‌ترین کاربرد این کابل روشنایی معابر است. در مدل‌های سه فاز دارای 3 رشته با سطح مقطع 25 میلی متر می‌باشد.

 

برند‌های مختلف کابل خودنگهدار 16 را تولید نموده اند که از آن‌ها می‌توان به اختر و مسین و سیمیا و البرزالکتریک و ماهان اشاره نمود. این کابل تحت استاندارد ملی و بین المللی تهیه و تولید شده است و در شاخه‌های 100 تا 500 و 1000 متری به فروش می‌رسد.

از مزایای این کابل می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
✅قیمت مناسب
✅وزن کم 
✅جایگزین مناسب برای کابل مسی 16
✅مقاومت بالا
✅دارای روکش از جنس XLPE
✅پشتیبانی از جریان فشار ضعیف 
✅قابلیت تحمل شرایط آب و هوایی سخت 
✅ضد رطوبت 
نمونه‌های مسی کابل خودنگهدار 16 دارای وزن بالا و قیمت بیشتری هستند. به همین دلیل برای پروژه‌های مختلف اغلب از کابل خودنگهدار آلومینیومی استفاده می‌شود.

کابل خودنگهدار 5 رشته

کابل خودنگهدار 5 رشته جزء پرکاربردترین کابل‌های خودنگهداری محسوب می‌شود. این کابل در مواردی مانند ✅خطوط توزیع برق در مسیر‌هایی با عرض کم اشاره نمود.

این کابل بهترین گزینه برای کابل کشی برق در جاده‌های پر درخت است. علت این امر کاهش خطرات ناشی از برخورد جسم خارجی در برخورد با کابل‌های لخت است. کابل خودنگهدار 5 رشته دارای‌هادی از جنس آلومینیومی و عایق پلی اتیلن است. ✔️این کابل با عنوان فشار ضعیف شناخته می‌شود.

دو مدل محبوب کابل خودنگهدار 5 رشته و 6 رشته است. در مدل‌های 5 رشته‌هادی به خوبی کشیده و تابیده می‌شود. طبق استاندارد AAC و استاندارد ASTM B231 تولید و عرضه بازار می گردد.

 

در این کابل رشته نول نیز وجود دارد که جنس‌هادی آن از آلومینیوم آلیاژی AAAC است. قیمت مناسبی دارد و در سایزهای وجود دارد. این کابل‌ها رنگ بندی ندارند و به صورت تک رنگ مشکی عرضه شده اند. در این کابل‌ها‌هادی خنثی می‌باشد.


قیمت کابل خودنگهدار 5 رشته بسته به متراژ و ابعاد متغیر است و جهت استعلام قیمت دقیق و به روز از طریق راه‌های ارتباطی مندرج در سایت با ما در تماس باشید.

کابل خودنگهدار فشار ضعیف

کابل خودنگهدار از یک هادی آلومینیومی، عایق XLPE و یک سیم نگهدارنده (مسنجر) تشکیل شده است. سیم نگه دارنده در ساختمان کابل خودنگهدار فشار ضعیف در نقش سیم نول نیز به کار می‌رود. هادی روشنایی و فاز کابل خودنگهدار فشار ضعیف، رشته تابیده شده و فشرده گرد بوده و جنس آن از آلومینیوم H12 یا EC1350 با خلوص حداقل 99/5 درصد می‌باشد. علاوه بر این تعداد رشته‌های هادی روشنایی و فاز 7 رشته در مقاطع تا 50 میلی‌متر، و 12 رشته در مقطع 70 حداقل و 19 رشته در مقاطع بالاتر است. هادی رشته نول نگهدارنده، از گونه 7 رشته تابیده و غیر فشرده گرد بوده و جنس آن از آلومینیوم آلیاژی منیزیم سلسیوم 6101 می‌باشد.

عایق کابل خودنگهدار فشار ضعیف، به رنگ سیاه بوده و از متریال گرما سختی بر پایه پلی اتیلن شبکه‌ای است. عایق می‌بایست در برابر عوامل محیطی و پرتوی UV خورشید، کشش و سایش استقامت باشد. عایق به شیوه اکستروژن بر روی هادی قرار می‌گیرد. 

 

نام‌گذاری و دسته بندی کابل‌های خود نگهدار فشار ضعیف از نوع تک فاز و سه فاز بر حسب تعداد رشته مورد استفاده به شکل زیر است:


 • کابل خودنگهدار شش رشته: شامل سه رشته فاز که یک رشته آن روشنایی معابر، یک رشته دیگر و یک رشته نگهدارنده
 • کابل خودنگهدار پنج رشته: شامل سه رشته فاز که یک رشته آن روشنایی معابر و یک رشته دیگر نول نگهدارنده
 • کابل خودنگهدار سه رشته: شامل یک رشته فاز که یک رشته آن روشنایی معابر و یک رشته دیگر نول نگهدارنده
 • کابل خودنگهدار دو رشته: شامل یک رشته نول و یک رشته فاز (مختص کابل سرویس رسانی و تغذیه تک فاز)

کابل خودنگهدار فشار متوسط

کابل خودنگهدار فشار متوسط، شامل سه رشته کابل پیچیده شده به دور یک رشته سیم نگهدارنده از جنس فولادی می‌باشد که به اصطلاح کابل به یکدیگر تابیده شده هوایی (ABC) نام گذاری می‌شود، و در کشور ما با نام کابل خودنگهدار شناخته شده است. کابل‌های خود نگهدار فشار متوسط را می‌توان در سطح مقطع‌های گوناگونی قابل طراحی نمود که سایزهای استاندارد موجود در صنعت برق در برگیرنده‌ کابل‌های سه فاز 35، 70، 120 و 150 میلی متر مربع می‌باشد. این خطوط هوایی در برابر عوامل محیطی همچون پرتو ماوراء بنفش موجود در نور خورشید حضور دارند و الزامی است که عایق خارجی آن در مقابل این عوامل از مقاومت بسیار مطلوبی برخوردار باشد که این موضوع با اهمیت‌ترین اختلاف ساختاری این کابل و کابل‌های زمینی به شمار می‌رود.  هادی کابل خودنگهدار فشار متوسط می‌بایست مقطع گرد باشد و جنس آن از رشته‌های آلومینیومی چند مفتولی و غیرآلیاژی در میزان و قطر معین شده، به یکدیگر تابیده و فشرده باشد.

 

لایه‌ای اکسترود شده از متریال نیمه رسانا با ترکیب پلی اتیلن شبکه‌ای که در کاهش تخلیه‌های جزئی و یکنواخت سازی میدان الکتریکی را ایفا نقش می‌کند. بر اساس استاندارد ۲ IEC 60502- به طور مستقیم بر روی هادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پوشش می‌بایست به صورت کامل به عایق چسبیده و عاری از هر نوع سطوح ناهموار باشد و در شرایط ضروری نیز به سهولت از روی هادی برداشته شود. سیم نگهدارنده لخت می‌بایست از رشته سیم‌های فولادی گالوانیزه بر اساس استاندارد ۴۹۸ ASTM B با پوشش تهیه شوند. به منظور استفاده در مناطقی که با هر خوردگی هادی بسیار مواجه هستند، می‌توان هادی‌های فولادی در پوشش آلومینیومی (Steel Clad Aluminum) به کار گرفت.

بروز رسانی 5/7/00